Optio

Kompensacija klausos aparatams

Visi suaugusieji ir vaikai, apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, turi teisę į dalinę arba pilną kompensaciją klausos aparatams, kuri priklauso nuo sutrikimą turinčio asmens amžiaus ir klausos praradimo lygio. Klausos aparatai gali būti kompensuojami pilnai arba dalinai, tai priklausomai nuo pasirinkto klausos aparato tipo, suaugusiems gali būti kompensuojama nuo 190 € iki 378 €, vaikams iki 18 metų nuo 540 € iki 583 € už priskirtą klausos aparatą pagal LOR gydytojo išrašytus dokumentus: klausos audiogramą ir formą 027/a.

Kaip pasinaudoti kompensacija klausos aparatams?

Pirmą kartą kreipiantis dėl klausos aparatų kompensacijos: 

  • užsiregistruokite vizitui pas savo šeimos gydytoją, kad Jums išrašytų siuntimą pas III lygio gydytoją otorinolaringologą (LOR).
  • otorinolaringologas įvertins Jūsų klausos būklą ir atliks išsamų klausos tyrimą ir esant klausos aparatų poreikiui išrašys klausos dokumentus:  įvertins Jūsų klausos būklę ir praradimo laipsnį ir, esant klausos aparatų poreikiui išrašys specialų dokumentą - formą 027/a;
  • užsiregistruoti klausos patikrinimui OPTIO optikoje ir atvykus su savimi turėti otorinolaringologo išrašytą specialų dokumentą formą 027/a.

Kreipianetis ne pirmą kartą dėl klausos aparatų kompensacijos:

  • pakanka gydytojo otorinolaringologo, dirbančio II lygio ambulatorines ar stacionarines LOR paslaugas teikiančioje įstaigoje, specialios dokumento forma 027/a.

Klausos aparatų kompensacija vaikams:

  • Pirmąjį ir pakartotinius kartus būtinas III lygio medicinos įstaigoje dirbančio gydytojo otorinolaringologo (LOR) speciali dokumento forma 027/a.

Užsiregistruoti nemokamam klausos patikrinimui