Optio

Klausos patikrinimas

Nemokamas klausos patikrinimas OPTIO optikoje leis Jums lengvai sekti savo klausos būklę. Reguliari klausos patikra ne tik padeda išsiaiškinti, kaip gerai girdite, tačiau ir esant kokiems nors sutrikimams, pasiūlyti Jums geriausią klausos stiprinimo sprendimą – pasitikėkite OPTIO, rekomenduosime tik tai, ko Jums reikia.

Kaip užsiregistruoti nemokamam klausos patikrinimui?

Klausos patikrinimai atliekami:

 • Kalvarijų g. 98, Vilniuje;
 • Ozo g. 25, PPC AKROPOLIS Vilniuje;
 • Taikos pr. 61, AKROPOLIS Klaipėdoje;
 • Naujoji g. 2C, CENTRO Alytuje;
 • Klaipėdos pl. 42, MAXIMA Palangoje.

Norėdami užsiregistruoti nemokamam klausos patikrinimui pasirinkite paslaugą pirminė klausos konsultacija suaugusiems

Registracijos metu atidžiai pateikite kontaktinius duomenis (telefono numerį ir / ar el. pašto adresą), kad prireikus, klausos specialistas galėtų su Jumis ar Jūsų artimaisiais susisiekti, kad gautumėte automatinius priminimus apie artėjantį vizitą.

  Ar klausos patikrinimas visiems yra nemokamas?

Klausos patikrinimas OPTIO optikose yra nemokamas visiems asmenims nuo 18 metų. Jei manote, kad turite klausos problemų arba tiesiog norite profilaktiškai atlikti patikrą – OPTIO optikose Jums atliksime išsamų klausos įvertinimą, konsultacijos metu aptarsime geresnės Jūsų klausos galimybes.

Kas vyksta klausos patikrinimo metu?

 1. Pirmiausia, mūsų klausos ekspertas-audiologas su Jumis kalbasi apie Jūsų gyvenimo būdą, sveikatos būklę. Taip yra susidaromas bendrinis vaizdas apie Jūsų klausos būklę, problemas. Per pokalbį bus taip pat aiškinamasi Jūsų poreikiai ir lūkesčiai, tai vėliau, esant poreikiui, padės tinkamai parinkti Jums geriausią klausos aparatą.
 2. Toliau seks išorinė ausų apžiūra, kurios metu klausos specialistas otoskopo pagalba apžiūrės ausies kanalą ir būgnelį.
 3. Sekantis žingsnis – klausos patikrinimas arba kitaip – audiograma. Kas yra audiograma: tai grafikas, naudojamas klausos praradimo laipsniui palyginti, kuris padeda nustatyti, kokiais dažniais ar aukštyje yra klausos praradimas. Dažniausiai klausasa yra prarandama viename iš šių laipsnių:
  • Lengvas klausos praradimas tarp 20–39 dB: gali kilti sunkumų bendraujant ir suprasti ką kalba kiti, ypač triukšmingoje aplinkoje.
  • Vidutinis klausos praradimas tarp 40-69dB: gali kilti sunkumų bendraujant ir suprasti ką kalba kiti nnet ir tylioje, netriukšmingoje aplinkoje.
  • Stiprus klausos praradimas tarp: 70-89dB: Jums gali būti sunku suprasti kalbą net tada, kai esate ramioje aplinkoje. Kasdienį triukšmą, pvz., eismą, labai sunku išgirsti.
  • Sunkus klausos praradimas nuo: 90dB ir daugiau: gebėjimas išgirsti daugumą garsų tampa labai sudėtingas, nebent garsas būtų labai stiprus (100 dB taško nereikėtų painioti su 100 % klausos praradimu).
 4. Tinkamo klausos aparato tipo parinkimas pagal Jūsų poreikius ir lūkesčius.
 5. Klausos aparato techninių parametrų nustatymas ir individualus pritaikymas Jūsų klausos būklei.

Kaip pasiruošti klausos patikrinimui?

 1. Greitai ir patogiai rezervuokite sau patogų laiką patikrinimui internetu, telefonu.
  Klausos patikrinimo metu bus ne tik patikrintas Jūsų klausos lygis, bet specialistas taip pat su Jumis aptars, su kokiais girdėjimo kėblumais susiduriate, kas Jus neramina ar kelia Jums nepatogumus.
 2. Atsižvelkite į savo klausos poreikius
  Kuomet jau klausos patikrinimo laikas pasirinktas, prieš apsilankymą pasistenkite prisiminti ir pagalvoti, kaip kasdienybėje susiduriate su klausos problemomis. Kokios aplinkybės, ar kokiose situacijose Jums sunku suprasti ir išgirsti žmones ir aplinką (pvz., koncertų salė, prekybos centras ar telefono pokalbis). Sudarykite sąrašą situacijų, kai jums girdėti yra sunkiau, taip pat užsirašykite savo pomėgius ir mėgstamą veiklą. Tai padės klausos specialistui išsiaiškinti, kokio tipo prietaiso Jums gali prireikti.
 3. Pasižymėkite medikamentus, kuriuos naudojate ir pagrindines savo ligas
  Jūsų fizinė sveikata ir vaistai gali turėti įtakos Jūsų gebėjimui girdėti, o žinojimas, kokius vaistus vartojate, gali turėti įtakos specialisto patarimams.
 4. Ateikite su artimuoju arba draugu
  Klausos specialistai rekomenduoja ateiti ne vienam. Taip ir Jūs jausitės drąsiau, taip pat kartais klausos specialistai nuodugnesniam įvertinimui gali atsižvelgti ir į artimųjų komentarus, patikslinant kasdienes situacijas.
 5. Venkite stipraus triukšmo poveikio
  Tikrinantis klausą, normau, kad norima gauti kuo tikslesnius rezultatus. Daugelis žmonių nežino, kad galite iškreipti šiuos rezultatus, jei 12–16 valandų iki susitikimo būnate dideliame triukšme. Didelis garsumas gali laikinai pabloginti klausos kokybę, todėl, jei įmanoma, rekomenduojama vengti itin garsaus triukšmo. Jei tai nėra kažkas, ko galite lengvai padaryti, pavyzdžiui, Jūsų darbas, apie tai informuokite klausos specialistą.
 6. Ausų švara
  Kelios dienos prieš atvykstant klausos patikrinimui išsivalykite ausis. Tam naudokite vandenį ir servetėlę, nenaudokite ausų krapšukų. Jei įtariate, kad turite sieros kamštį, apsilankykite pas savo šeimos gydytoją arba savo gydymo įstaigoje, kad jį Jums pašalintų. Svarbu, kad klausos patikrinimo metu Jūsų ausys būtų švarios, o sieros sankaupos netrukdytų Jūsų klausos patikrinimo rezultatams.

Kartu su OPTIO specialistais pamėginkite atgauti kokybišką ir pilnavertį gyvenimą – atlikite nemokamą klausos patikrinimą ir išbandykite klausos aparatą visiškai nemokamai net 14 dienų!

Mes suprantame, kad klausos specialisto pasirinkimas – tai svarbus žingsnis gero girdėjimo link. Pasirinkite OPTIO, kaip savo klausos profesionalą ir galėsite pasinaudoti specialiais pasiūlymais klausos patikrinimui ir klausos aparatų įsigijimui.

Nemokamas klausos aparatų bandymas