Daugkartiniai kontaktiniai lęšiai būna įvairių nešiojimo rėžimų, 30 dienų arba kelių savaičių. Tai puikus pasirinkimas kokybės ir kainos santykio atžvilgiu. Šiandien, tai itin populiarus sprendimas, leisiantis tiek pagerinti regėjimą, tiek taupyti.
Daugkartiniai kontaktiniai lęšiai išsiskiria ne tik nešiojimo trukme, bet ir priežiūra. Kitaip nei vienadienius, ilgesnio nešiojimo lęšius būdina dezinfekuoti. Teisingai priežiūrai reikalingi tirpalai, užtikrinantys kontaktinių lęšių švarą, ilgesnę nešiojimo trukmę bei komfortą.
Renkantis ilgesnio nešiojimo lęšius, arba lęšius, skirtus tiek dienai, tiek nakčiai, svarbu suprasti, kad akims būtina yra leisti kartas nuo karto pailsėti. Tokių kontaktinių lęšių nešiotojai turėtų atidžiai stebėti kontaktinių lęšių ir jų priežiūros priemonių galiojimo datą – kuri turėtų būti skaičiuojama nuo pirmosios pakuotės atidarymo dienos! Rūpinkitės savo akimis!
Tinkama kontaktinių lęšių priežiūra yra būtina norint džiaugtis sveikomis akimis. Šiuolaikiniai kontaktinių lęšių priežiūros produktai yra sukurti taip, kad kontaktinių lęšių nešiotojų kasdienė rutina būtų kuo lengvesnė, tačiau laikui bėgant keičiasi žmonių gyvenimo būdas ir įpročiai. Norėdami džiaugtis sveikomis akimis, pas regėjimo specialistą rekomenduojame apsilankyti bent du kartus per metus.
Toriniai kontaktiniai lęšiai pagerina regėjimo kokybę žmonėms, kurių akių struktūra šiek tiek skiriasi. Užtikrinama geresnė regėjimo kokybė nei su sferiniais kontaktiniais lęšiais ar be jų. Toriniai kontaktiniai lęšiai yra ir vienadieniai, ir mėnesiniai, kurie prisitaiko prie kasdienių lęšių nešiotojo įpročių ir jo gyvenimo būdo.
Multifokaliniai arba progresiniai kontaktiniai lęšiai tinka žmonėms, turintiems presbiopiją arba tiems, kuriems reikia skirtingos korekcijos skirtingais atstumais: į tolį – vidutiniais atstumais – iš arti. Tokie kontaktiniai lęšiai yra specialiai suprojektuoti taip, kad būtų galima aiškiai matyti visais nuotoliais. Panašiai kaip progresiniai akiniai, tokio tipo kontaktiniai lęšiai turi keletą optinių stiprumų, tačiau naudojant tokius kontaktinius lęšius, prie jų gali būti lengviau priprantama, nes aiškų vaizdą suteikia smegenų sugebėjimas suvokti vaizdą. Multifokaliniai arba progresiniai kontaktiniai lęšiai skirti tiek vienkartiniam, tiek suplanuotam pakeitimui (dviejų savaičių arba mėnesio nešiojimo trukmės).
Multifokalinių arba progresinių kontaktinių lęšių receptas skiriasi nuo akinių ir įprastinių kontaktinių lęšių receptų, todėl norėdami išmėginti tokio tipo kontaktinius lęšius – turite apsilankyti pas regėjimo specialistą, kuris išrašys Jums receptą, būtent tokio tipo kontaktiniams lęšiams. Tai galite padaryti visose OPTIO optikose. Norėdami džiaugtis sveikomis akimis, pas regėjimo specialistą rekomenduojame apsilankyti bent du kartus per metus.
Kontaktiniai lęšiai dedami tiesiai ant akies paviršiaus, todėl visada turi būti drėgni, švarūs ir sterilūs. Todėl kontaktinių lęšių naudojimas neįsivaizduojamas be kontaktinių lęšių priežiūros priemonių.
Norint pakeisti kontaktinius lęšius pagal planą (kas dvi savaites arba kas mėnesį), reikalinga priežiūros priemonė, skirta išvalyti, dezinfekuoti ir pašalinti apnašas. Šiuo metu yra įvairių kontaktinių lęšių priežiūros priemonių, tačiau svarbu atminti, kad jos turi ir skirtingų savybių. Specialistas, skirdamas kontaktinius lęšius, rekomenduoja ir konkrečią kontaktinių lęšių priežiūros priemonę pagal akies paviršiaus ypatybes. Savavališkai keisti priežiūros priemonę ar net naudoti skirtingas priežiūros priemones ant tos pačios kontaktinių lęšių poros nepageidautina, nes tai gali sukelti alergiją, pažeisti kontaktinius lęšius ar akies paviršių.
Populiariausios yra daugiafunkcinės kontaktinių lęšių priežiūros priemonės – tinkamos tiek greitam kontaktinių lęšių skalavimui, tiek mechaniniam valymui ir dezinfekcijai. Daugiafunkcines arba „viskas viename“ priežiūros priemones lengva naudoti, tačiau jas reikia valyti mechaniniu būdu – kiekvieną vakarą, išėmus iš akių kontaktinius lęšius, įsidėti juos į delną ir atsargiai nuvalyti riebalų sankaupas. Visos daugiafunkcinės kontaktinių lęšių priežiūros priemonės turi konservantų ir skiriasi savo chemine sudėtimi: vienos tinka jautrioms akims, kitos turi specialių drėkinamųjų priemonių ir kt.
Vienadieniai ar vienkartiniai kontaktiniai lęšiai nėra skirti valyti, gamintojai taip pat perspėja, kad jų kontaktas su kontaktinių lęšių priežiūros priemonėmis yra nepageidaujamas, tačiau visus kontaktinius lęšius, taip pat ir šio tipo, reikia drėkinti. Specialūs lašai arba „dirbtinės ašaros“ yra skirti akims ir lęšiams drėkinti.