Kontaktiniai lęšiai dedami tiesiai ant akies paviršiaus, todėl visada turi būti drėgni, švarūs ir sterilūs. Todėl kontaktinių lęšių naudojimas neįsivaizduojamas be kontaktinių lęšių priežiūros priemonių.
Norint pakeisti kontaktinius lęšius pagal planą (kas dvi savaites arba kas mėnesį), reikalinga priežiūros priemonė, skirta išvalyti, dezinfekuoti ir pašalinti apnašas. Šiuo metu yra įvairių kontaktinių lęšių priežiūros priemonių, tačiau svarbu atminti, kad jos turi ir skirtingų savybių. Specialistas, skirdamas kontaktinius lęšius, rekomenduoja ir konkrečią kontaktinių lęšių priežiūros priemonę pagal akies paviršiaus ypatybes. Savavališkai keisti priežiūros priemonę ar net naudoti skirtingas priežiūros priemones ant tos pačios kontaktinių lęšių poros nepageidautina, nes tai gali sukelti alergiją, pažeisti kontaktinius lęšius ar akies paviršių.
Populiariausios yra daugiafunkcinės kontaktinių lęšių priežiūros priemonės – tinkamos tiek greitam kontaktinių lęšių skalavimui, tiek mechaniniam valymui ir dezinfekcijai. Daugiafunkcines arba „viskas viename“ priežiūros priemones lengva naudoti, tačiau jas reikia valyti mechaniniu būdu – kiekvieną vakarą, išėmus iš akių kontaktinius lęšius, įsidėti juos į delną ir atsargiai nuvalyti riebalų sankaupas. Visos daugiafunkcinės kontaktinių lęšių priežiūros priemonės turi konservantų ir skiriasi savo chemine sudėtimi: vienos tinka jautrioms akims, kitos turi specialių drėkinamųjų priemonių ir kt.
Vienadieniai ar vienkartiniai kontaktiniai lęšiai nėra skirti valyti, gamintojai taip pat perspėja, kad jų kontaktas su kontaktinių lęšių priežiūros priemonėmis yra nepageidaujamas, tačiau visus kontaktinius lęšius, taip pat ir šio tipo, reikia drėkinti. Specialūs lašai arba „dirbtinės ašaros“ yra skirti akims ir lęšiams drėkinti.